KONTAKTNÍ ČOČKY

Používání kontaktních čoček je jedním z možných způsobů řešení korekce dioptrických vad oka. Zvažujete jejich nošení ? Pak je dobré vědět, že první aplikaci kontaktních čoček předchází rozhovor s odborníkem optometristou, pak odborné vyšetření zraku - na základě výsledků vám z naší široké nabídky doporučíme vhodný typ čoček a naučíme vás je nasazovat. 

Na vyšetření zraku se můžete u nás objednat online nebo nám zavolejte na +420 776 861 187 a domluvte si termín.

Konzultace a vyšetření zraku

U nás se postaráme o výběr brýlí i odborné měření zraku.

Výběr a aplikace čoček

V sortimentu multifokálních čoček máme bezkonkurenčně nejširší nabídku.

Následná péče

U nás budete mít dveře otevřené. Můžete si k nám kdykoliv přijít brýle vyčistit nebo upravit.

Jak probíhá první aplikace kontaktních čoček

  1. Začíná se rozhovorem s optometristou a to z důvodu zjištění anamnézy, představ a potřeb klienta
  2. Následuje vyšetření zraku, které zahrnuje změření parametrů očí pomocí autorefraktokeratometru, zhodnocení stavu očí na štěrbinové lampě a vlastní vyměření refrakce vhodné pro kontaktní čočky.
  3. Optometrista vybere nejvhodnější kontaktní čočky, dle naměřených parametrů a představ klienta. Kontaktní čočky mohou být skladem na prodejně nebo je obdržíme do 3 pracovních dnů od objednání. Klient dostává startovací balíček jehož součástí jsou diagnostické kontaktní čočky s roztokem a pouzdrem.
  4. Dále optometrista vysvětlí a zacvičí klienta v nasazování, vyjímání, péči, způsobu nošení a uchovávání kontaktních čoček. Upozorňuje rovněž budoucího nositele kontaktních čoček na případná rizika.
  5. U naaplikovaných kontaktních čoček se následně vyhodnocuje jejich usazení na povrchu očí. Kontroluje se rovněž zraková ostrost.
  6. Optometrista doporučí kontrolu za 14 dní s nasazenými kontaktními čočkami. Pokud aplikace vyhovuje může si klient objednat prodejní balení. V případě, že první typ kontaktních čoček z jakéhokoli důvodu neseděl, vybírá se její jiný typ.
  7. Další kontroly by měly probíhat minimálně 1x ročně nebo dle doporučení kontaktologa (člověka/optometristu co jim aplikuje čočky)i častěji.

Reaplikace kontaktních čoček

Druhým nejčastějším úkonem u očních specialistů je reaplikace, neboli změna modelu kontaktních čoček. K té dochází zpravidla, když nositel není po delší době spokojen s kontaktními čočkami nebo změnil své nároky na kontaktní čočky a je potřeba tomu přizpůsobit i model kontaktních čoček. V těchto případech již není potřeba vysvětlovat manipulaci s čočkami, ale za pomoci patřičně vybaveného aplikačního střediska najít model kontaktních čoček, který bude vyhovovat nárokům nositele a nebude pro něj znamenat zdravotní rizika. Při reaplikaci obdržíte zkušební pár kontaktních čoček.

Běžná kontrola 2x do roka

Dvakrát do roka vám doporučujeme navštívit aplikační středisko, aby byla provedena preventivní prohlídka. Bude tak zjištěno, zda nedochází k pozvolnému poškozování oka kontaktní čočkou nebo zda není potřeba změnit režim nošení.

Vždy je vhodné přijít s nasazenými kontaktními čočkami a blistrem. Rovněž se při této příležitosti doporučuje dotázat na novinky v kontaktních čočkách, které by mohly zlepšit vaše pohodlí při nošení čoček.

Objednejte se na telefonním čísle 776 861 187 nebo online