Proč je tak důležité chránit dětské oči před sluncem

30.11.2021

Ochrana dětí před UV zářením je neustále podceňována. Odborníci tvrdí, že většina lidí obdrží hlavní dávku ultrafialového záření před dovršením 18. roku života, což přispívá k rozvoji šedého zákalu a jiných očních onemocnění. Děti tráví spoustu času venku na přímém slunci a proto potřebují ochranu před slunečním zářením více nežli dospělí. 

Větší citlivost dětí na slunce je dána tím, že nezralá oční čočka je transparentnější a snadněji propouští UV záření, které může poškodit sítnici. Čím více času je dítě vystaveno UV paprskům, tím větší je pravděpodobnost, že bude mít v dospělosti problémy se zrakem. 


NABÍZÍME KVALITNÍ DĚTSKÉ SLUNEČNÍ BRÝLE

Nabízíme Vám široký výběr slunečních brýlí pro děti od narození až po adolescenty. Všechny sluneční brýle z této kolekce zajišťují 100% UVA a UVB ochranu. Jsou pohodlné, lehké a díky měkké gumě na nosníku a na stranicích pevně drží na obličeji. Široké stranice stíní oči dostatečně ze všech úhlů, zároveň však nebrání ve výhledu do stran a dolů. Tím, že brýle dobře přiléhají, chrání zrak také před větrem. Kombinace dvou druhů gumy s různými hustotami umožňuje větší flexibilitu a odolnost, a tím i zvýšení ochrany a bezpečnosti.

DESIGN, KTERÝ SE LÍBÍ DĚTEM I DOSPĚLÝM

V dnešní době by už neměl být žádný problém s výběrem vhodných slunečních brýlí, které budou těšit nejen rodiče, ale také jejich dítě.
Nabízíme Vám brýle mnoha stylů - elegantního vzhledu, brýle sportovního vzhledu i barevné plastové brýle. Ty jsou doplněny různými dětskými motivy (kytičky, srdíčka, auta...). Naše kolekce dětských slunečních brýlí jsou určeny pro děti od 0 roku do 15 let. Zajišťují absolutní pohodlí, celkovou funkčnost a kvalitní ochranu očí. Nabízíme také mnoho doplňků, jako jsou například pouzdra která jsou dodávána zdarma a designově shodná s obrubami z našich kolekcí.

PROČ DOPORUČUJEME Nano Vista BLUE BLOCK™, ČOČKY S ANTIREFLEXEM

Sluneční brýle NanoSol mají vysoce kvalitní čočky schopné blokovat škodlivé paprsky z modrého světla (HEV). S čočkami BLUE BLOCK™ chrání proti škodlivým paprskům modrého světla, které způsobují vznik makulární degenerace související s věkem a další nemoci v budoucnu.) 

Před čím nás sluneční brýle chrání?

Co je BlueLigHT?

Rozsah paprsků nazvaný HEV (High Energy Visible) je to, co známe jako modré světlo. Tyto délky jsou v rozsahu mezi 380 nm až 500 nm.

Poškození očí se projeví s věkem

Dlouhodobé vystavení modrému světlu (HEV) je časté, a zvyšuje riziko vzniku makulární degenerace (AMD) související s věkem. Z tohoto důvodu, pokud se budeme dostatečně chránit před modrým světlem (HEV), zabraňujeme také možným onemocněním v budoucnu.